Tarnów: Obawy przedsiębiorców w związku z remontem Krakowskiej

 

Obawy przed utratą klientów i konieczność dokładniejszego nadzoru nad wykonawcami. To główne postulaty przedsiębiorców podczas konsultacji w sprawie remontu ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Podczas piątkowego spotkania w Sali Lustrzanej nie brakowało emocji.

Właściciele biznesów przy najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta pytali prezydenta, co z przejezdnością i dostępnością miejsc parkingowych.

Chcemy żeby to było sprawnie, szybko i zrobione fachowo a nie jak poprzednie prace. Czy tu będą fachowcy? Jeżeli tak będą wykonywane prace jak ostatnie naprawy Krakowskiej to zgadza się, a nie to co było przedtem – to była paranoja – mówi jedna z właścicielek biznesu przy Krakowskiej.

Prezydent Roman Ciepiela zapewnił, że parkingi będą wyłączane z ruchu okresowo i nie na całej długości miasta, dlatego obawy przedsiębiorców nie są uzasadnione.

Remont ul. Krakowskiej w Tarnowie ma ruszyć w lipcu. Taką wolę wyraził prezydent Tarnowa, który chce by już w przyszłym tygodniu rozpocząć procedurę przetargową.

Marian Ogrodnik, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji zapewnił, że tym razem cena nie będzie głównym kryterium w przetargu. Wykonawca będzie musiał przedłożyć certyfikaty poświadczające kilkuletnie doświadczenie w wykonywaniu robót z uzgodnionym przez konserwatora zabytków materiałem.

Posłuchaj przedsiębiorcy:

Posłuchaj Romana Ciepieli:

Jakub Kusy