Tarnów: Jubileusz bpa Władysława Bobowskiego [ZDJĘCIA]

 

Wyjątkowo skromny, pokorny, pełen duchowego bogactwa duszpasterz i ciepły, serdeczny człowiek. To tylko niektóre słowa będące określeniami biskupa seniora Władysława Bobowskiego. W tarnowskim seminarium obchodził dziś wyjątkowy jubileusz – 85. rocznicę urodzin i 60. kapłaństwa.

Jak powiedział RDN, jest wdzięczny Bogu za minione lata. – Rzeczywiście jest za co Panu Bogu dziękować, za co pewnie też przepraszać, bo człowiek nie jest nigdy ideałem. I prosić, żeby pomógł w tą końcówkę, która się zbliża – bo jak się ma już 85 lat, to już się jest świadomym, że koniec życia się przybliża – żeby Pan Bóg pozwolił do końca wytrwać w dobrym – mówi biskup senior.

bobowski1
Przez większą część 60 lat kapłaństwa bp Bobowski był związany z WSD w Tarnowie – mówi rektor ks. dr hab. Andrzej Michalik. – Był tutaj ojcem duchownym, przez kilkadziesiąt lat był także profesorem teologii i duchowości. Wypromował ponad 40 magistrów teologii i duchowości, i służył nam, po zakończeniu już tej pracy profesorskiej, wiele razy jako biskup, który udzielał posług lektora, akolity – dodaje.

ciepiel

To człowiek wyjątkowo rozmodlony i wierny Bogu – mówi ks. Stanisław Dutka, proboszcz parafii bł. Karoliny w Tarnowie. Wspominając lata seminaryjne ks. prałat mówi, że biskupa jubilata podziwiali jako człowieka bardzo uduchowionego, pięknie prowadzącego młodych kandydatów do kapłaństwa od strony duchowej, wewnętrznej, ascetycznej. Potem jego wybór do godności biskupiej. Zawsze ten sam człowiek: rozmodlony, pokorny, cichy, oddany Bożej sprawie i człowiekowi – zwraca uwagę ks. Stanisław Dutka.

sem

W WSD w Tarnowie odbyła się promocja albumu „Idźcie i głoście. Ambony Diecezji Tarnowskiej” dedykowanego biskupowi Władysławowi Bobowskiemu.

Natomiast w sobotę, 18 marca, za 60 lat kapłaństwa i 85 lat życia biskupa seniora Władysława Bobowskiego będą dziękować w Nowym Sączu duchowni z całej diecezji w ramach pielgrzymki do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego.

Posłuchaj bpa Władysława Bobowskiego:

Posłuchaj ks. dr. Andrzeja Michalika:

Posłuchaj ks. Stanisława Dutki:

Małgorzata Miczek-Zabawa