Porażka tarnowskich szczypiornistów z liderem pierwszej ligi [ZDJĘCIA]

Piłkarze ręczni SPR Tarnów nie dali rady liderowi pierwszej ligi grupy B – Olimpii Medex Piekary Śląskie. Po bardzo wyrównanym spotkaniu ulegli na własnym parkiecie 29:30, mimo że do przerwy prowadzili tarnowianie 15:13.

W pierwszej połowie bardzo dobrze funkcjonowała tarnowska obrona oraz bramkarz Dawid Ciochoń. To dzięki jego interwencjom oraz trafieniom Łukasza Nowaka i Daniela Dutki, gospodarze wypracowali sobie dwubramkową przewagę. W drugiej części spotkania lider pierwszej ligi nie pozwolił już na straty bramek ze środka i szybko bo już w 40 minucie objął prowadzenie 21:20. Od tego momentu na tablicy wynik cały czas oscylował wokół remisu. Żadna z drużyn nie uzyskała większej niż dwie bramki przewagi. Gdy na 180 sekund przed końcem rywalizacji był remis 28:28, wiadome było że o wszystkim rozstrzygnie opanowanie. Większą rozwagą i celnością wykazali się goście, którzy dwukrotnie trafili i powstrzymali kontry tarnowskiej drużyny. Wynik na 12 sekund przed końcem meczu ustalił Damian Misiewicz, jednak było to już za późno. Ostatecznie tarnowski SPR przegrał na własnym parkiecie z Olimpią Medex Piekary Śląskie 29:30.

Bramki dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Nowak 8, Dutka 7, Misiewicz 6, Jewuła 4, Wajda 2 oraz Sanek i Kowalik po 1.

Za tydzień podopieczni trenera Ryszarda Tabora wyjeżdżają do Końskich na pojedynek z miejscową ekipą KSSPR.