Muszyna/Wierchomla: Otwarcie tras do ekstremalnej jazdy na śniegu

To jest jeden z najdłuższych takich obiektów w Polsce. W sobotę (7.01.2016), na stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla został otwarty SnowPark.

Nowa atrakcja dla amatorów białego szaleństwa ma 400 metrów długości i służy raczej do ekstremalnej jazdy – tłumaczy Przemysław Kutnyj, rzecznik prasowy stacji: – Dzieci mogą próbować tu jeździć, ale pod okiem rodziców i na bezpieczniejszych partiach. Jest to miejsce dla tych, którzy znają się na rzeczy i takich, którzy chcą się sprawdzić. Ci drudzy powinni bardziej uważać. SnowPark jest stworzony pod kątem bardziej wymagających sportowców jeśli chodzi o takie miejsca.

wierchomladsc09669

Każdy kto będzie chciał skorzystać z tych przeszkód lub w ogóle wybiera się na stok powinien się do tego dobrze przygotować. Ważny jest nie tylko podstawowy ubiór jak odpowiednie spodnie, kurtka i kask, ale również – dobra bielizna termalna i maska ochraniająca twarz bo często zdarzają się odmrożenia. Warto też posmarować ją tłustym kremem. Ważne jest również przygotowanie fizyczne. Dobrze poświęcić od 10 do 15 minut na rozgrzewkę przed jazdą, żeby mięśnie były odpowiednio rozciągnięte i rozgrzane. Wtedy ryzyko kontuzji będzie mniejsze – zachęca Jacek Gardoń, instruktor jazdy na nartach i snowboardzie.

SnowPark w Dwóch Dolinach jest w pełni oświetlony a jego dodatkowym atutem jest to, że ma najazdy i lądowania przygotowane z ziemi a nie na przykład ze śniegu. Na obiekcie są dwie równoległe trasy.

wierchomladsc09654

Posłuchaj co mówi Przemysław Kutnyj, rzecznik prasowy stacji Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla.

Posłuchaj co mówi Jacek Gardoń, instruktor jazdy na nartach i snowboardzie.