Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przechadzka po Wielopolu 2023

20 maja 2023 @ 18:00 - 21:00

20.05przechadzkapoWielopolu PATRONAT

20.05przechadzkapoWielopolu PATRONAT

 

20 maja 2023 roku zapraszamy do muzycznej przechadzki po ziemi wielopolskiej śladami osób, wydarzeń i miejsc kształtujących historię naszej małej Ojczyzny.

Przechadzka, do której chcemy Was zaprosić, prowadzona jest w formie KANTATY, czyli gatunku muzyki wokalno- instrumentalnej, skomponowanej na głosy i instrumenty o treści religijnej lub świeckiej. Kantata opiera się na tekście literackim nierzadko wziętym z Pisma Świętego. Odnajdziemy w niej wpływy koncertu, opery, sakralnej i świeckiej muzyki chóralnej. Kantata, którą usłyszy Wielopole składa się z ośmiu utworów napisanych na orkiestrę, chór i solistów. Każdy utwór to symboliczne zatrzymanie się w konkretnym miejscu Wielopola.


Program  wydarzenie na zamieszczonym plakacie.

W godzinach 17:00-20:00 będzie można spróbować jadła regionalnego przygotowanego przez koła gospodyń, stowarzyszenia i kluby seniora z całej Wielopolszczyzny.

Honorowy Patronat: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim.

Współorganizatorzy: Parafia pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim, Parafia Rzymskokatolicka Ducha Świętego w Mielcu, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Gmina Wielopole Skrzyńskie, Kantorówka ODiHR Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim

Szczegóły

Data:
20 maja 2023
Godzina:
18:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Wielopole Skrzyńskie
Skip to content