E-skierowanie – Jak to działa?

137048834 197390955464348 2439600515848357764 n

Od dziś skierowania są wystawiane tylko w formie elektronicznej.

W Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie e-skierowanie wdrożone zostało już kilka miesięcy temu.

To dużo wygodniejsza dla pacjentów, lekarzy i pracowników administracyjnych wersja tradycyjnego skierowania – przyznaje prezes największej tarnowskiej przychodni, lekarz Jarosław Kolendo.

– Kiedy tylko wszedł pilotaż tego programu zaczęliśmy wystawiać e-skierowania. Przyznam, że to duże ułatwienie zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Każdego dnia osobiście wypisuję po kilka elektronicznych skierowań do lekarzy specjalistów, czy szpitali. Dzięki temu, że wystawiam e-skierowania moi pacjenci nie muszą już dziś przychodzić po nie osobiście, np. po teleporadzie.. Dla nich to wygoda, ale i oszczędność czasu. E-skierowania mogą też zmniejszyć kolejki do specjalistów. Do tej pory chorzy rejestrowali się w kilku poradniach, blokując tym samym do nich dostęp innym. Teraz rejestracja e-skierowania przez jednego lekarza sprawi, że inny nie będzie mógł go przyjąć do realizacji – tłumaczy prezes ZPS.

E-skierowanie to dokument zapisany na indywidualnym Internetowym Koncie Pacjenta. Chcąc zarezerwować wizytę u specjalisty wystarczy podać 4-cyfrowy kod skierowania oraz swój numer PESEL.

Co ważne, rezerwując termin do lekarza specjalisty nie trzeba już w terminie 14 dni dostarczać skierowania osobiście.

Zniknie także problem nieczytelnego pisma lekarza czy braku pieczątki.

Exit mobile version