Maj jest szczególnym miesiącem w historii Kościoła misyjnego

SAM 3462 2

To 200-lecie powstania Dzieła Rozkrzewiania Wiary, a jednocześnie 100-lecie Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła i Dzieła Misyjnego Dzieci, które są zapleczem duchowym i materialnym działalności misyjnej Kościoła na całym świecie.

Do tej daty dołącza dzień 22 maja, kiedy to Kościół wyniesie na ołtarze Paulinę Jaricot, stojącą u początków świętującego 200-lecie Dzieła, a jednocześnie założycielkę Żywego Różańca.

W diecezji tarnowskiej w 140 parafiach działają Róże Różańcowe, które angażują się w działalność Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. To modlitwa, a także regularne wsparcie misyjnej działalności Kościoła.

– Każdego miesiąca członek róż różańcowych składa wartość jednej bułki, co później jest wsparciem dla wszystkich misjonarzy – mówi dyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej ks. Krzysztof Czermak.

– Mówimy o przysłowiowej bułce misyjnej. W ubiegłym roku padł rekord tej pomocy. Te 'misyjne bułki” utworzyły 'stosy chleba”. Członkowie róż złożyli ok. 450 tys. zł. Róże różańcowe włączają się w głoszenie Ewangelii na całym świecie. Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary dotyka wszystkich misji, wszystkich misjonarzy i spieszy im z pomocą.

Ks. Krzysztof Czermak zachęca do świętowania 200-lecia Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

– Te 140 parafii, które angażują się regularnie w pracę Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary powinny się spotkać na Eucharystii, integracji i świętować. W okresie świąt Bożego Narodzenia organizowane są spotkania opłatkowe, dlaczego nie zrobić czegoś na wzór takiego spotkania w parafii z okazji rocznicy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary – dodaje ks. Krzysztof Czermak.

Dzieło Rozkrzewiania Wiary zagościło w diecezji tarnowskiej już 1884 roku. Wtedy to ówczesny biskup tarnowski Józef Alojzy Pukalski apelował do diecezjan o przynależność do grup tego Dzieła.

Od niemal 25 lat, w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie odbywają się spotkania dla członków róż różańcowych.

Raz w roku organizowane są również diecezjalne spotkania róż. Na przestrzeni dwudziestu lat wzięło w nich udział ponad 22,5 tys. osób.

Exit mobile version