W Szczepanowie powstal symboliczny pomnik Dziecka Utraconego

Poswiecono go podczas glównych uroczystosci odpustowych w rodzinnej miejscowosci sw. Stanislawa.

Pomnik powstal na cmentarzu parafialnym w Szczepanowie, tuz przy kosciele, wybudowanym przez Stanislawa Lubomirskiego, czyli na miejscu domu rodzinnego Sw. Stanislawa.  Jest on swiadectwem podstawowej prawdy, ze zycie ludzkie jest swietym darem od Boga, który powinien byc ochraniany i ceniony w kazdym momencie rozwoju od poczecia do naturalnej smierci – mówi ks. Wladyslaw Pasiut, proboszcz i kustosz sanktuarium sw. Stanislawa w Szczepanowie.

W parafii szczepanowskiej jest wiele rodzin, które doswiadczyly straty dziecka nienarodzonego.  W czasie, który mial byc dla nich okresem radosnego oczekiwania, wielu rodziców, pomimo istniejacego prawa umozliwiajacego godne pochowanie dzieci, nie moglo tego uczynic z wielu, niezaleznych od nich przyczyn – dodaje kustosz.

Z inicjatywa budowy pomnika dla dzieci, które umarly przed narodzeniem, zwrócil sie do proboszcza parafii anonimowy mezczyzna, który tez w duzej czesci sfinansowal budowe tego pomnika.

Pomnik bedzie odtad miejscem pamieci dla wszystkich rodziców, którzy nie maja grobu swojego dziecka.  Pragniemy, aby pomnik dziecka nienarodzonego mial takze wymiar symboliczny, dla tych rodziców, którym nie bylo dane pochowac wlasnego dziecka. Jest wielu rodziców, którzy doswiadczyli straty nienarodzonego dziecka. Chcemy, by ten pomnik, stal sie symbolicznym grobem, gdzie rodzice, którzy wielokrotnie dla otoczenia nie sa matka i ojcem, mogli sie w tym miejscu pomodlic i zapalic znicz dla swojego dziecka – podkresla ks. Wladyslaw Pasiut, proboszcz w Szczepanowie.

Foto arch.

Exit mobile version