Wójt gminy Chełmiec chce, by samorząd sfinansował projekt ronda na drodze krajowej 75 w Wielogłowach, ale już po raz trzeci grupa radnych zablokowała ten temat na sesji rady gminy.
Tymczasem mieszkańcy zebrali około 300 podpisów i temat może jeszcze wrócić na obrady.
Bez zgody radnych nie będzie można rozpocząć projektowania ronda, które miałoby poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu drogi krajowej 75 z drogą wojewódzką.
– Projekt miałby kosztować między 150, a 300 tysięcy złotych i to jedyny koszt, jaki miałaby ponieść gmina Chełmiec. W przypadku współpracy ze starostwem powiatowym, wydajemy w tym roku 1,6 miliona złotych na projekty mostów, czy chodników i przy zgodzie rady gminy tak się to odbywa
– mówił wójt gminy Chełmiec Stanisław Kuzak w programie Słowo za Słowo w RDN Nowy Sącz.
Jak dodał, jeśli samorząd zaprojektuje rondo, wybuduje je Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po zdobyciu finansowania na ten cel.
Rozmowa ze Stanisławem Kuzakiem: