Fundament formacji misyjnej: żyć i działać dla innych i z innymi

koleda2023

foto Parafia św. Jakuba Ap. w Brzesku

O potrzebie nieustannego odradzania się w duchowości misyjnej mówił gość audycji Rozgryźć Kościół, ks. Maksymilian Lelito wicedyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej. W diecezji tarnowskiej kończy się kolęda misyjna, w której uczestniczą tysiące dzieci.

Jak dodał ks. Lelito, dzieci pokazują nam potrzebę bycia razem.

– Przede wszystkim chcemy dotrzeć do dzieci, a poprzez najmłodszych do młodzieży i osób starszych z propozycją nieustannego odradzania się w duchowości misyjnej. To jest fundament właściwej formacji misyjnej: żyć i działać dla innych i z innymi. Taka wizja wpisuje się bardzo wyraźnie w duchowość Miłosiernego Samarytanina i duchowość komunii.

Dzieci odwiedzając domy odgrywają scenkę, w której są postaci związane z osobą ks. Jana Czuby – tarnowskiego misjonarza, który zginął na misjach.

Zebrane fundusze podczas kolędy zostaną przeznaczone na m.in. prowadzenie szpitala w Bagandou, szkół w Afryce, placówki dla dzieci z niepełnosprawnością w Kazachstanie.

– Obecna edycja kolędy misyjnej jest wsparciem dla 26 projektów. Dotyczą one szkolnictwa, służby zdrowia i rozwoju dzieci i młodzieży.

W tym roku spotkanie kolędników misyjnych odbędzie się 13 stycznia w Męcinie pod hasłem 'Narodził się nam Emmanuel, Książę pokoju’.

Mszy św. o 10.00 będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż. Transmisja w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Zapisy grup można dokonywać za pomocą kwestionariusza znajdującego się na stronie diecezjalnej (KLIKNIJ TUTAJ).

 

Posłuchaj rozmowy z ks. Maksymilianem Lelito w audycji Rozgryźć Kościół:

Exit mobile version