Zakłady Mechaniczne w Tarnowie odnotowują rekordowe przychody

370063835 1377188096565580 8911626978619938854 n

Henryk Łabędź

Ponad 300 milionów złotych przychodów zainkasują Zakłady Mechaniczne w Tarnowie za 2023 rok. Firma produkująca sprzęt wojskowy i uzbrojenie osiągnie tym samym kolejny, rekordowy pułap środków, które do niej spływają.

Przedsiębiorstwo oprócz dostaw sprzętu do Polskich Sił Zbrojnych, realizuje również kontrakty zagraniczne, m.in. do krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Afryki, jak również Europy Zachodniej. Broń produkowana w Tarnowie używana jest też przez ukraińskich żołnierzy.

Prezes tarnowskich Zakładów Mechanicznych Henryk Łabędź mówił w Pulsie Regionu, że choć firma przekracza kolejny pułap przychodów, to nie zamierza się na tym zatrzymywać.

– Nie chwaląc się, mogę powiedzieć, że Zakłady Mechaniczne przekroczą kolejną wielkość przychodów w tym roku. Ciągle rozwijamy się i idziemy do przodu, najpierw było to 100 milionów złotych rocznie, potem 200, a teraz 300. Za rok lub dwa będzie to 600 milionów złotych, a w niedalekiej przyszłości chcemy osiągnąć pułap miliarda złotych, który wydawał się szklanym sufitem, a teraz jest to nieodległa rzeczywistość.

Firma do końca tego roku skupia się na dokończeniu kontraktu z Ministerstwem Obrony Narodowej na zestawy systemu rakietowo-artyleryjskiego 'Pilica+’, które mają pełnić rolę podstawowych systemów przeciwlotniczych dla Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Sił Powietrznych.

Zdaniem Henryka Łabędzia, to właśnie sprawne realizowanie kontraktów i fakt, że broń produkowana w Tarnowie sprawdza się na froncie, przełożyło się na większe zyski.

– To nie wynika z naszych pobożnych życzeń czy tego, że chcemy iść na rekordy, ale z podpisanych kontraktów. W tym szczególnie na Pilicę+ oraz oczywiście produkty eksportowe jak np. armaty dla naszych sąsiadów bliskich i dalekich. Ci kontrahenci są też bardzo lojalni, marka Zakładów Mechanicznych jest poważna, a teraz została dodatkowo wzmocniona tym, że eksportujemy na Ukrainę i w warunkach bojowych sprawdza się nasze uzbrojenie.

Zakłady Mechaniczne produkują na szeroką skalę uzbrojenie i sprzęt wojskowy. Wśród oferty szczególną rolę odgrywają karabiny wyborowe i maszynowe, granatniki, moździerze, artyleryjskie i artyleryjsko-rakietowe zestawy przeciwlotnicze oraz sprzęt szkolno-treningowy.

Posłuchaj rozmowy z Henrykiem Łabędziem

Exit mobile version