Tarnów. Psychologia wyprzedziła prawo

356952945 183873721192303 2586945711462045120 n

Na psychologii na 60 dostępnych miejsc zgłosiło się 200 osób, a to oznacza, że na jedno miejsce jest chętnych średnio ponad trzech kandydatów. Podczas pierwszej tury rekrutacji na Akademię Tarnowską największym zainteresowaniem w tym roku cieszy się psychologia.

Kandydatów jest tak dużo, że uczelnia zdecydowała poza uwzględnieniem wyników z matur, przeprowadzić z nimi rozmowy wstępne.

Zainteresowani psychologią mówią, że nieprzypadkowo wybrali największą tarnowską uczelnię.

– Od dziecka marzyłam, żeby studiować psychologię i nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Mieszkam w Tarnowie i będę miała blisko z domu rodzinnego na uczelnię, dzięki temu nie będę musiała płacić za mieszkanie w innym mieście. Dużo moich znajomych decyduje się na studia w Tarnowie, bo jednak Akademia Tarnowska coraz bardziej się rozwija i jest coraz lepsza. Jeżeli ktoś chce się kształcić w wymarzonym kierunku, to na każdej uczelni uda mu się zdobyć tę wiedzę. – AT to dobra uczelnia, z wieloma pozytywnymi opiniami, dodatkowo blisko mojego miejsca zamieszkania. Chcę studiować psychologię, bo interesuję się nią już od gimnazjum, kiedy to na j. Polskim omawialiśmy stany psychiczne bohaterów lektur i miałam dużo kontaktu z osobami chorymi psychicznie

– mówią Izabela z Tarnowa oraz Justyna z Siedlisk Tuchowskich.

Sporym zainteresowaniem, podobnie jak w poprzednich latach, cieszy się fizjoterapia, na którą chętnych jest 160 osób. Inne kierunki w czołówce najpopularniejszych to pielęgniarstwo i informatyka.

Słabiej jest w przypadku prawa, tam zgłosiło się tylko 70 osób.

– W tym roku i tak jest lepiej, ale nie wiem czym to jest spowodowane, że tylko 70 osób chce studiować prawo na naszej uczelni. Myślę, że ten kierunek wymaga pewnej restrukturyzacji i delikatnej zmiany programu

– mówi rektor uczelni dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

Jednak rektor dodaje, że w pierwszej turze rekrutacji, na wszystkie kierunki zgłosiło się ponad 2 tys. osób, a to o około 20% więcej osób niż w ubiegłym roku.

Jak duża liczba osób ze wspomnianych 2000 kandydatów zostanie przyjęta na studia okaże się w najbliższym czasie. Dla tych, którym się nie uda w pierwszej turze rekrutacji, przygotowano drugą, która rozpocznie się 17 sierpnia.

Jest decyzja o kierunku medycznym dla Tarnowa

 

Exit mobile version