Brzeski ZOL może przyjmować więcej pacjentów

dsc 0441

fot. powiatbrzeski.pl

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Brzesku przybyło 20 łóżek. Powiększenie liczby miejsc dla pacjentów było możliwe dzięki remontowi, jaki został przeprowadzony w ośrodku.

Jak mówił w rozmowie Słowo za Słowo starosta brzeski Andrzej Potępa, dzięki zakończeniu prac i powiększeniu liczby miejsc skróci się czas oczekiwania na przyjęcie pacjentów do ośrodka.

– Pan dyrektor Krzysztof Gac wykonał gruntowny remont jednego poziomu, który miał do dyspozycji. Prace pochłonęły milion złotych, które pochodziły z budżetu powiatu, bo nie było na to zewnętrznych środków. Ten oddział został zmodernizowany i wyposażony, dzięki czemu o 20 łóżek zwiększyła się liczba miejsc w ZOL-u. Jest to bardzo dobra informacja, bo w tych placówkach często ludzie muszą długo czekać na przyjęcia.

Wyremontowane pomieszczenia zostały dostosowane do wymagań sanitarno-­epidemiologicznych. Wyposażono je w nowe łóżka, niezbędne meble, telewizory, klimatyzatory, a także dostęp do Internetu. Ponadto gabinety zabiegowe otrzymały nowoczesny sprzęt oraz aparaturę medyczną.

Andrzej Potępa dodaje, że zainteresowanie dodatkowymi miejscami jest bardzo duże, a dyrekcja liczy na dodatkowe dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia.

– W zasadzie od stycznia już tych 20 miejsc jest zajętych, tak że widać, jakie były potrzeby, bo momentalnie pacjenci się znaleźli. Nie mamy jeszcze na to kontraktu z NFZ, ale liczymy, że w konsekwencji wydatkowania własnych środków, podpiszemy umowę. To będzie jakieś 1,7 miliona złotych dla ZOL-u.

Pacjenci brzeskiego ZOL-u mogą liczyć na fachową i kompleksową pomoc, polegającą m.in. na niwelowaniu bólu. Do brzeskiej placówki mogą się zgłaszać nie tylko mieszkańcy powiatu, ale i całej Małopolski.

– Przede wszystkim to są osoby ciężko chore i nie mogą być już leczone w szpitalu, nieważne skąd te osoby są. Tak naprawdę jedynym kryterium jest skierowanie, które musi wypisać lekarz, bądź szpital. W ośrodku jest całodobowa opieka, bardzo specjalistyczna. Przede wszystkim leczenie bólu i takie działania, które powodują, że osoby bardzo mocno schorowane, niesamodzielne mają możliwość na w miarę normalne funkcjonowanie

– mówi starosta brzeski.

Obecnie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Brzesku świadczy opiekę dla 62 pacjentów w ośrodku oraz dla 20 pacjentów w hospicjum stacjonarnym, jak i domowym.

Exit mobile version