Sądeczanie aktywni w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrozen Bezpieczenstwa 1

Wysoka aktywność sądeczan w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ubiegłym roku nanieśli oni na mapę ponad 4 tys. zgłoszeń. Ponad 58% z nich zostało potwierdzonych przez policję.

Aplikacja pozwala w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób przekazać Policji informacje o zagrożeniach w wybranych kategoriach – wyjaśnia Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

– Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców w rejonie ich zamieszkania. Najczęstszymi zagrożeniami, jakie w ubiegłym roku zaznaczali na mapie mieszkańcy naszego regionu były: 'przekraczanie dozwolonej prędkości”, 'niewłaściwa infrastruktura drogowa” i 'nieprawidłowe parkowanie”. Z kolei do najczęściej potwierdzanych zgłoszeń w 2022 roku należą zgłoszenia z kategorii: 'osoba bezdomna wymagająca pomocy”, 'dzikie wysypiska śmieci” oraz 'nieprawidłowe parkowanie”.

Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli od września 2016 roku mieszkańcy Sądecczyzny nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa łącznie blisko 16 tysięcy zgłoszeń.

Exit mobile version