Studenci z Tarnowa przeszli w tryb hybrydowy. Uczelnia oszczędza na ogrzewaniu i prądzie

ANS Tarnow

Od 12 grudnia część zajęć na Akademii Nauk Stosowanych odbywa się zdalnie.

To konieczne z przyczyn ekonomicznych – mówi rzecznik prasowy ANS w Tarnowie Piotr Kopa.

– Władze uczelni zdecydowały o przejściu na hybrydowy tryb nauczania ze względów ekonomicznych. Chodzi o decyzję ustawodawcy, który narzucił wszystkim jednostkom administracji publicznej konieczność oszczędzenia 10% kosztów ponoszonych w 2022 r. na wydatki związane z energią elektryczną, ogrzewaniem, oświetleniem obiektów.

Dla jednostek, które nie zaoszczędzą wymaganych 10% kosztów przewidziane są wysokie kary pieniężne.

Taka organizacja nauki na uczelni potrwa do 8 stycznia 2023 r. Jak podkreśla Piotr Kopa, w 2023 roku, dzięki prowadzonym inwestycjom, tarnowska Akademia Nauk Stosowanych zmniejszy koszty energii.

– O 2023 r. już tak bardzo martwić się nie musimy, gdyż na kampusie uczelnianym trwają obecnie inwestycje. Związane są one z jednej strony z termomodernizacją budynku głównego uczelni, a z drugiej – z instalacją fotowoltaiczną, która pozwoli nam już w przyszłym roku te kwoty zaoszczędzić.

Hybrydowe nauczanie na ANS odbywać się będzie w dniach 12-22 grudnia 2022 r oraz 2-8 stycznia 2023 r. Dziekani poszczególnych wydziałów zdecydują, które zajęcia mogą odbywać się online, a które wymagają obecności studentów na uczelni, np. w laboratoriach.

Exit mobile version