Czy przejścia dla pieszych w Tarnowie są niedoświetlone? Interwencja RDN Małopolska

318071674 1248493766007020 3763641856129752703 n

Tarnowianie alarmują, że nowe lampy ledowe na ulicach Tarnowa świecą słabo i stwarzają zagrożenie, a piesi przechodzący przez pasy są niewidoczni.

Od jakiegoś czasu w Tarnowie trwa wymiana lamp sodowych na energooszczędne, a z prośbą o interwencję do RDN Małopolska zwrócili się mieszkańcy często przechadzający się np. przez aleję Jana Pawła II.

Dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek w rozmowie z reporterem RDN Małopolska mówi, że spora część lamp w Tarnowie należy do Tauronu, w tym te wokół przejść na al. Jana Pawła II i zapowiada, że ZDiK zwróci się do firmy, aby zweryfikowała stan oświetlenia.

– Ta infrastruktura techniczna jest własnością firmy Tauron. Półtorej roku temu Tauron wymieniał lampy sodowe na ledowe i jest to zgodne z warunkami technicznymi tej inwestycji, dlatego też nie powinno być mowy o tym, że te lampy nie świecą w sposób należyty. Oczywiście przyjmujemy sugestie mieszkańców zawsze za wiążące, dlatego też zwrócimy się do Tauronu o to żeby zweryfikował stan oświetlenia, zresztą sami też przeprowadzimy stosowną wizję w terenie.

Tymczasem w Tarnowie nadal trwa wymiana lamp na ledowe, które należą do miasta. Artur Michałek dodaje, że w tym przypadku ZDiK musi poczekać na oddanie inwestycji przez wykonawcę i dopiero wtedy sprawdzi czy i te lampy świecą odpowiednio nad przejściami.

– W zakresie tej infrastruktury, która jest naszą własnością, czyli gmina miasta Tarnowa zarządza nią, w tej chwili przeprowadzana jest inwestycja polegająca na wymianie źródeł światła z sodowych na ledowe. One będą poddane odbiorowi po zrealizowaniu inwestycji przez wykonawcę. Będziemy wtedy też weryfikowali pod tym kątem, czy odpowiednio doświetlane są przejścia dla pieszych, droga i chodniki.

Wymiana lamp należących do miasta jest już na półmetku. Do tej pory wymieniono prawie 400 z 700 sodowych lamp.

Przypomnijmy, że wymiana oświetlenie jest podyktowana względami ekonomicznymi a wzrost cen energii spowodował przyspieszenie tych prac. W tym roku ZDiK na ten cel przeznaczył ok. 350 tys. złotych.

Exit mobile version