Tenis stołowy połączył samorządowców, starostów i radnych z Małopolski [ZDJĘCIA]

257115256 193068889664548 8069630884664500942 n

Około 60 osób na co dzień pracujących w samorządzie, zmierzyło się w turnieju tenisa stołowego, który odbył się w Oleśnie w powiecie dąbrowskim. W hali przy szkole podstawowej walczyli o Złotą Rakietkę Małopolski.

Pomysłodawcą był starosta dąbrowski Lesław Wieczorek.

Jak przyznał w rozmowie z radiem RDN Małopolska, nie chodzi tu o politykę, ale o integrację i dobrą zabawę.

– Musimy nie tylko integrować środowiska samorządowe, ale też dać dobry przykład rekreacji. Na pewno mamy wspomnienia, szczególnie ci starsi zawodnicy wspominają, że będą w szkole podstawowej, jednym z głównych zajęć na przerwie była gra w ping-ponga i tutaj widać, że niektórzy panowie i panie przypominają sobie te dobre czasy i świetnie grają.

Pomysł zorganizowania takiego turnieju chwalił starosta tarnowski Roman Łucarz.

– Piękna sprawa, spotykają się tutaj ludzie z całego województwa, począwszy od radnych, na starostach kończąc, dlatego myślę, że idea jest warta kontynuowania. Tym bardziej, że tenis stołowy jest taką grą, która wymaga koordynacji wszystkich mięśni ruchowych, całego ciała, a w dodatku grą bardzo szybką, to też wyrabia refleks, więc to też się nam przyda jako samorządowcom w codziennym funkcjonowaniu i w codziennym życiu.

Starosta limanowski Mieczysław Uryga przyznał, że tego typu turniej w jego ocenie jest to oddech od codziennych obowiązków.

– Żeby się trochę odstresować od codziennych obowiązków, od tego zagonienia, tego wszystkiego, co robimy politycznie, wykonując nasze obowiązki służbowe w pracy. Tenis stołowy może nie jest moją pasją, ale staram się żyć aktywnie.

Wśród nielicznej reprezentacji kobiet w rozgrywkach wzięła udział między innymi dyrektor Centrum Sztuki Mościce Anna Chmura.

Jej zdaniem pomysł zorganizowania tego typu turnieju był to strzał w dziesiątkę.

– To jest świetna forma takiej rozrywki, takiej aktywności, a także możliwość odnowienia relacji, których nam tak bardzo brakuje, a przy okazji fajna zabawa. Polityka tutaj dzisiaj nie ma żadnego znaczenia, wszyscy jesteśmy równi, jesteśmy zawodnikami, rywalizujemy, jest to taka zdrowa rywalizacja, a przy okazji świetna zabawa i świetna atmosfera.

Jak przekonują organizatorzy, wydarzenie ma się odbywać co roku, cyklicznie.

Turniej tenisa stołowego o Złotą Rakietkę Małopolski został rozegrany w trzech kategoriach: kobiet, panów samorządowców, starostów, wójtów, a także radnych wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody, wśród nich nagroda wojewody Małopolski, a także nagroda prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Exit mobile version