Wystawa o Janie Pawle II i Prymasie Tysiąclecia budzi dużą ciekawość parafian z kościoła Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

zd14 scaled 2

Osoby starsze, ale też młodzież i rodzice z dziećmi. Parafianie z kościoła Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu licznie odwiedzają wystawę „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”.

Ekspozycja cieszyła się zainteresowaniem między niedzielnymi (17.10) Mszami świętymi. To kilkanaście plansz, przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej, które ukazują jedne z najważniejszych momentów z życia tych wielkich postaci, które miały wpływ na rzeczywistości naszego Narodu i polskiego Kościoła.

Wiele ze zdjęć i cytatów, nawiązuje do walki Polaków o wolność w czasie komunistycznego zniewolenia.

Niektórzy z parafian, podzielili się z nami swoimi refleksjami na temat wystawy, czasem w temacie jednego z wydarzeń.

Daje wskazówki na dzisiejsze trudne czasy. Można tu dostrzec wskazówki do życia rodzinnego, jako patrioty, czy nawet w kwestii męstwa – mówił mężczyzna, oglądających wystawę ze swoją rodziną.

Byłam zbulwersowana, by odwracać się tyłem do papieża, kiedy On się modli – komentowała kobieta, na której mocne wrażenie zrobiło zdjęcie, zwróconych plecami do papieża funkcjonariuszy SB, którzy udawali mieszkańców Gdańska.

Młodzi ludzie mogą zobaczyć na czym polegała komuna – twierdził starszy mężczyzna, który po Mszy Św. przyszedł zobaczyć wystawę.

Jak najbardziej jestem za tą wystawą. Ukazuje nam historię komunizmu, czy też przebaczenia – mówił młody parafianin.

W kościele Matki Bożej Niepokalanej można zobaczyć dwie wystawy. Drugą – również poświęconą kardynałowi Wyszyńskiemu przygotowała Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna. Obie ekspozycje w Sanktuarium Św. Rity można oglądać do 26 października.

Partonem wydarzenia jest biskup tarnowski Andrzej Jeż.

 

Exit mobile version