Tarnów: Brutalne zdarzenie w centrum

 

Przestępcy są coraz brutalniejsi. Przekonał się o tym ostatnio jeden z mieszkańców Tarnowa. Kilka dni temu do jego mieszkania w centrum miasta przyszło dwóch znanych mu mężczyzn, którzy kazali mu sprzedać przyprowadzony przez nich zdezelowany rower. Gdy tego nie zrobił, pobili go, a potem wyrwali mu zęby.

Gdy pokrzywdzony stracił przytomność, uciekli. Teraz grozi im do 10 lat więzienia. Jak mówi Marcin Stępień, prokurator rejonowy w Tarnowie, to jedno z najbrutalniejszych zdarzeń ostatnich lat. – To była po prostu chęć zadania bólu. Nie przypominam sobie tak brutalnego działania na przełomie ostatnich lat, tym bardziej że pokrzywdzony był zupełnie bezradny i nie stawiał oporu. Świadkiem tego zdarzenia był niepełnosprawny syn pokrzywdzonego, który próbował odwodzić sprawców od przemocy, niestety bezskutecznie – mówi.

Obaj sprawcy byli wcześniej karani i odsiadywali wyroki. Jeden z nich opuścił więzienie w grudniu. –  Sam fakt tak brutalnego zachowania jeden z nich tłumaczy reakcją leków i alkoholu, które w tym dniu spożywał. Tłumaczyli swoje zachowanie potrzebą pieniędzy na alkohol – dodaje prokurator rejonowy.

Krzysztof K. i Mariusz W. z Tarnowa – usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia ciała oraz kradzieży z włamaniem.

Posłuchaj Marcina Stępnia:

Jadwiga Kozioł