wtorek, 29 listopada 2022
TARNÓW +48 14 627 50 50  NOWY SĄCZ +48 18 449 06 00 

103,6 FM | 101,2 FM | 88,3 FM | 105,1 FM

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Olszyny w słowach i obrazach

29 września @ 08:00 - 17:00

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszynach zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty literacko plastyczne. Podstawowym celem zajęć jest promowanie literatury i tekstów popularno naukowych dotyczących Olszyn. Na warsztaty wybrane zostały fragmenty tekstów kultury (Weronika Gogola „Po trochu”, Renata Kucharczyk „Życie wsi w języku zapisane”, Janina Rąpała „ Wiersze wybrane”) w których przedstawione zostały Olszyny i ich najbliższy region. Olszyny, w tych tekstach, przedstawiono i opisano odmiennym językiem: od literackiego, po popularno-naukowy na poetyckim kończąc. Te formy wpłyną zapewne na różny ich odbiór wśród dzieci i młodzieży.

Zadaniem uczestników warsztatów, będzie wykonanie pracy plastycznej do jednego, dobrowolnie wybranego przez nich fragmentu tekstu z puli tych, które usłyszą.

Efektem twórczego zaangażowania z pewnością będzie powstanie oryginalnych, wyjątkowych i nieszablonowych prac młodych artystów, które zostaną zaprezentowane na wystawie podsumowującej warsztaty.

Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach działań edukacyjno-animacyjnych zgłoszonych przez partnerów w ramach projektu Biblioteka+ realizowanego przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim

Szczegóły

Data:
29 września
Godzina:
08:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Olszyny
Skip to content