RDN: Chcą pomagać w rozpowszechnianiu bonów

 

Coraz więcej instytucji deklaruje pomoc w rozpowszechnianiu bonów dla najuboższych, za które w Radiowym Dziele Miłosierdzia będą oni otrzymywać produkty spożywcze. Sklep, nie – sklep, raczej punkt wymiany towarów, został właśnie uroczyście otwarty w Tarnowie. Jest szansa, że lokalne samorządy wspomogą inicjatywę poprzez zakup bonów spożywczych, które osoby potrzebujące będą realizowały w radiowej placówce przy ul. Urszulańskiej. Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł chętnie skorzysta z takiej możliwości, by wspomóc potrzebujących na swoim terenie.

– Podoba mi się ta inicjatywa, część pieniędzy z budżetu gminy przeznaczamy na pomoc najuboższym. Teraz dając im bony na towar spożywczy, mamy większą pewność, że pomoc zostanie właściwie wykorzystana – dodaje.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela proponuje, by w rozpowszechnianiu towarów wykorzystać wolontariuszy. – Uważam, że np. w okresie przedświątecznym, wolontariusze mogliby docierać z pomocą do chorych, starszych czy samotnych przekazując im przygotowane paczki – mówi.

GOL_9850

Przygotowania do uruchomienia Radiowego Dzieła Miłosierdzia trwały kilka miesięcy. Magdalena Iwaniec, która stanęła za ladą sklepu jest podejmuje wyzwanie z przekonaniem, że się uda. – Pracujemy już od dwóch tygodni, przygotowywaliśmy pomieszczenie, zamawialiśmy towar i rozmawialiśmy o tym jak najlepiej pomóc potrzebującym. Jestem pełna zapału do tej pracy – opowiada.

Dodajmy, że Radiowe Dzieło Miłosierdzia mieści się w kamienicy przy ul. Urszulańskiej naprzeciwko Kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie. Będzie czynne codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 15.00. Bony, za które będzie można nabywać towar dostępne będą w siedzibie radia przy ul. Bema 14, w instytucjach, parafiach oraz w samym sklepie.

Posłuchaj Grzegorza Kozioła:

Posłuchaj Romana Ciepieli:

Posłuchaj Magdaleny Iwaniec:

Dorota Kunc