RDN: W tym sklepie walutą jest miłosierdzie [ZDJĘCIA]

 

W tym sklepie walutą jest miłosierdzie. Coraz więcej instytucji deklaruje pomoc w rozpowszechnianiu bonów dla najuboższych, za które w Radiowym Dziele Miłosierdzia będą oni otrzymywać produkty spożywcze. Sklep o takiej nazwie został uroczyście otwarty w Tarnowie. – To pionierska inicjatywa charytatywna tego rodzaju w mieście – powiedział biskup ordynariusz diecezji tarnowskiej Andrzej Jeż, który błogosławił przedsięwzięciu.

– To miejsce z poszanowaniem wszelkiej godności. Sklep, czyli przychodzę i kupuję za talony, a walutą jest miłosierdzie. Myślę, że osoby potrzebujące dobrze to spożytkują a cały ten system przyniesie efekty, o których tu mówiliśmy – dodał.

GOL_9882

Sklep mieści się przy ul. Urszulańskiej w Tarnowie, będzie czynny codziennie, od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 15.00. Bony o nominałach 5 i 10 złotych, za które osoby potrzebujące będą mogły otrzymać pomoc rzeczową będą dostępne w siedzibie radia przy ul. Bema 14, w parafiach i instytucjach oraz w samym sklepie. Oferta produktowa będzie poszerzana. A do tematu będziemy wracać w kolejnych serwisach oraz we wtorkowych programach Radioaktywne i Puls Regionu.

Posłuchaj biskupa Andrzeja Jeża:

Dorota Kunc