„Trasa dla Bobasa”

 

Kiedy październikowa aura nie zachęca do długich spacerów Fundacja „Trasa dla Bobasa” zaprasza rodziny z dziećmi do muzeów!

Przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury i Fundacji Banku Zachodniego WBK powstały plansze z opisem ścieżki zwiedzania dla rodzin odwiedzających tarnowskie, nowosądecki i krakowskie muzea. Od 1 października bezpłatne plansze z opisem ekspozycji dostosowanym do dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (6-9 lat), zawierające pytania, porównania, ciekawostki i zagadki pomogą opiekunom w ciekawy i przystępny sposób zapoznać dziecko z wystawą.

Na najmłodszych zwiedzających czekają także dostępne w muzeach karty pracy z zadaniami pomagającymi im utrwalić zdobytą wiedzę. Do rozwiązywania muzealnych zagadek i dalszej wędrówki po muzealnych szlakach motywować będzie trwający do końca października konkurs z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Wydawnictwo Skrzat, Grannę i Minipodróżnika.

Do projektu “Muzealne eksponaty nie tylko dla Mamy i Taty” przyłączyło się 13 małopolskich muzeów: Muzeum w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu, Muzeum Fonografii w Niepołomicach, Muzeum Okręgowe w Tarnowie (Gmach Główny, Ratusz, Muzeum Zamek w Dębnie, Muzeum Biograficzne W. Witosa w Wierzchosławicach), Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu (Miasteczko Galicyjskie, Sądecki Park Etnograficzny, Dom Gotycki), Muzeum Inżynierii Miejskiej (Kraków), Muzeum Lotnictwa Polskiego (Kraków), Żydowskie Muzeum Galicja (Kraków), Muzeum Farmacji UJ (Kraków).

Niech “Muzealne eksponaty nie będą już tylko dla Mamy i Taty”!

Szczegóły na www.trasdlabobasa.pl

trasa dla bobasa