Nieciecza: Sandecja bez punktów w rywalizacji z Wisłą Płock [ZDJĘCIA]

Sandecja Nowy Sącz na stadionie w Niecieczy podejmowała graczy Wisły Płock. Po ubiegłotygodniowej historycznej wyjazdowej wygranej w Białymstoku z Jagiellonią, kibice liczyli na powtórkę i zwycięstwo z drużyną z Mazowsza.

Od pierwszych minut oba zespoły próbowały otworzyć wynik meczu. Sandecja kilkukrotnie zagroziła rywalowi, ten odwdzięczał się szybkimi kontrami. W 33 minucie obrońcy sądeccy nie upilnowali Kamila Bilińskiego, który z najbliższej odległości pokonał Michała Gliwę. Od tego momentu znów przewagę zyskali gracze Sandecji, jednak w ich akcjach brakowało skuteczności i celności w podaniach.

Po zmianie stron przewaga graczy trenera Radosława Mroczkowskiego nie pozwalała na wiele rywalowi. Brakowało jednak skuteczności w polu karnym. Najdogodniejszą sytuację miał Adrian Basta, jednak piłkę zablokowali obrońcy z Płocka, zaś po strzale Patricka Mraza, Seweryna Kiełpina zastąpił Damian Byrtek, wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Do końca napór Sandecji nie przyniósł efektu i trzy punkty pojechały do Płocka, po wygranej Wisły 1:0.

-Punktów nie można dopisywać przed rywalizacją na zielonej murawie – uważa bramkarz Sandecji Michał Gliwa

-Przespaliśmy pierwszą połowę, w drugiej zabrakło szczęścia – zaznacza pomocnik zespołu z Nowego Sącza, Mateusz Cetnarski

-Wywozimy trzy punkty z bardzo trudnego terenu – podkreśla trener Wisły Płock, Jerzy Brzęczek

-Rozegraliśmy bardzo słabe spotkanie – podsumował rywalizację trener Sandecji Radosław Mroczkowski

Natomiast piłkarze Bruk Bet Termaliki Nieciecza swój pojedynek rozegrają dopiero we wtorek we Wrocławiu, gdzie zmierzą się z miejscowym Śląskiem.