Nowy Sącz: Cygańska Królowa z Orkiestrą na Sądeckim Rynku [ZDJĘCIA]

 

 

W Nowym Sączu do niedzieli (13.08) trwa VIII edycja Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Sztuki – Małopolska Karpaty OFFer. Można powiedzieć, że to prawdziwa harmonia żywiołów kultury Karpat.

Tegoroczną edycję festiwalu rozpoczął nietypowy koncert Justyny Steczkowskiej. Tak naprawdę był to spektakl, którego tematem wiodącym było „prawdziwe” cygańskie wesele. Na scenie ponad dwadzieścia osób, wśród nich: tancerze i tancerki z egzotycznym temperamentem w  barwnych cygańskich kostiumach. Tajemnicza, bajeczna scenografia wzmocniona niesamowitą grą świateł, stylizacje i przede wszystkim muzyka i głos Justyny Steczkowskiej dały potężną dawkę energii widzom tego spektaklu. Na sądeckim rynku podczas dwóch godzin spektaklu, w cygańskich rytmach bawili się sądeczanie i goście naszego regionu.

Program tegorocznego wydarzenia, to jak za każdym razem mieszanka twórczości profesjonalnej i amatorskiej. Każdy jego element jest wyjątkowy i na różny sposób emocjonalny. Festiwal zgrabnie łączy „Karpacką lekkość bytu”- to nazwa przeglądu filmów, pokazy grup teatralnych jak „Teatr na walizkach” i wokalnych jak m.in. Kwartet Galicyjski.

Posłuchaj relacji z koncertu:

 Katarzyna Tokarczyk