Nowy Sącz: Charytatywne granie dla Tomasza Brzeskiego

 

 

Sądeczanie znów mogą pokazać swoje wielkie serca. Wystarczy posłuchać muzyki i wesprzeć finansowo sportowca Tomasza Brzeskiego, który w kwietniu miał ciężki wypadek podczas zawodów w Tatrach.

Zjazd na nartach podczas zawodów skialpinistów zakończył się fatalnie – upadkiem i zderzeniem ze skałą i poważnym urazem czaszki. Czarne scenariusze zakładały, że Brzeski już nigdy nie wróci do pełni sprawności, ale rzeczywistość okazała się bardziej kolorowa. Mocny organizm, wola walki i wsparcie wielu ludzi spowodowało, że sportowiec wraca do zdrowia, ale konieczna będzie rekonstrukcja czaszki. Trwa żmudna rehabilitacja.

Każdy, kto chce pomóc Tomaszowi Brzeskiemu, powinien przyjść w niedzielę (13.08) o 19.00 na płytę sądeckiego rynku. Teatr Piosenki zaprezentuje spektakl multimedialny „Mistrzowie ballady: Stachura. Cohen. Dylan”. Będzie można kupić cegiełki „Piątka dla Tomka” i nie tylko. – Zlicytowane zostaną portrety gwiazd: Majki Jeżowskiej, Angeliki Kurowskiej, Katarzyny Ucherskiej, Katarzyny Zielińskiej, Jerzego Schejbala, Leszka Mazana i Tomasza Brzeskiego. Wykonał je Mgr Mors – wyjaśnia Małgorzata Grybel z Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Cały dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację Tomasza Brzeskiego. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu! Radio RDN Nowy Sącz patronuje imprezie.

Posłuchaj Małgorzaty Grybel:

Krzysztof Niedzielan