Region tarnowski: Rolnicy będą dziękować za plony – ruszają obchody dożynkowe

 

Ruszają obchody dożynkowe w regionie tarnowskim. Imprezy między innymi w Zbylitowskiej Górze, Zaborowie, Dołach czy Lewniowej. Nie zabraknie tradycyjnych już konkursów wieńców dożynkowych, ale też zabaw dla najmłodszych czy koncertów.

Dwudniowe Dożynki Gminy Tarnów ruszają w sobotę – 12 sierpnia, to dzień pokazów jazdy konnej i łucznictwa, ale też konkursów czy biesiady tanecznej z zespołem Folkers. W niedzielę – 13 lipca oficjalna część. Na scenie Świerczkowiacy, Muzycy Filharmonii Krakowskiej i The Seeds, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Dożynki rozpoczną się w sobotę, od 17.30 pokazy na stadionie w Zbylitowskiej Górze. Niedzielne obchody od 14.00. Rozpoczną się Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Później moc atrakcji na stadionie.

Dożynki Gminne też w Szczurowej  a konkretnie w Zaborowie. Msza święta o 13.00. W programie między innymi konkurs potraw regionalnych, pokazy tańca i zabawa taneczna z zespołem Szwagry, będzie też pokaz sztucznych ogni. To wszystko w niedzielę na placu przy Domu Ludowym w Zaborowie.

Z kolei Dożynki Gminy Dębno odbędą się w Dołach. Msza Święta w Grocie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w Porąbce Uszewskiej o godzinie 14.00. Później przejście korowodu dożynkowego do Amfiteatru w Dołach. Tam występy zespołów regionalnych, Koła Gospodyń Wiejskich z Biadolin Szlacheckich oraz uczniów Szkoły Muzycznej w Domosławicach. Dożynki zakończy zabawa taneczna.

We wtorek – 15 sierpnia Dożynki Gminy Gnojnik w Lewniowej. Rozpoczęcie o godzinie 15.00 Mszą świętą w kościele parafialnym. Wystąpi też Orkiestra Dęta z Gnojnika. Później uroczystości dożynkowe, a od 18.00 taneczne show i kabaret. Gwiazdą imprezy będzie zespół Baciary. Koncert od 20.00, później zabawa w plenerze z zespołem Pięć i Pół.

 

Patrycja Wolnik