Dębica: Przedłużają się procedury w sprawie decyzji środowiskowej dla spornej ocynkowni

 

Tracimy czas i pieniądze – mówił w czasie spotkania z dziennikarzami Zbigniew Miodowski prezes ZinkPower Podkarpacie o przedłużających się procedurach przy wydaniu decyzji środowiskowej dla planowanej ocynkowni. Firma zamierzała zrealizować swoją inwestycji jeszcze w tym roku na terenach inwestycyjnych w Zawadzie. Protesty mieszkańców i dodatkowe ekspertyzy zlecone m.in. przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i gminę Dębica powoduje, że zadanie jest opóźnione o cztery, pięć miesięcy.

To jednak może nie być koniec czekania na rozstrzygnięcia– zaznacza Miodowski. – Decyzja środowiskowa powinna już być wydana, ale postanowieniem wójta termin został przesunięty do 3 sierpnia. Nie wyobrażam sobie, że przy tak ogromnej procedurze, może być inna jak tylko pozytywna. Liczę się z tym, że zostanie ona zaskarżona. Jeśli tak, to będziemy z inwestycją rok w plecy – dodaje prezes ZinkPower Podkarpacie.

Po wydaniu decyzji środowiskowej firma musi jeszcze postarać się o pozwolenie zintegrowane dla tej inwestycji od marszałka Podkarpacia. Jeśli uda się firmie uzyskać pozwolenia, to chce ruszyć z budową ocynkowni w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Posłuchaj Zbigniewa Miodowskiego:

 

Anna Zboch