Machowa: Wakacyjne animacje coraz popularniejsze

 

Chusty animacyjne, mydlane bańki giganty, piana party, mini disco i powrót do dawnych gier – animacje dla dzieci cieszą się coraz większą popularnością i towarzyszą niemal każdej większej imprezie w regionie. Dzieci zamieniają komputery i smartfony na aktywność fizyczną, a rodzice mają czas na złapanie oddechu. Takie bezpłatne zabawy dla najmłodszych z Kinder Sidem są organizowane w każdą niedzielę wakacji w Dolinie Pstrąga w Machowej.

To między innymi zawody sportowe, znane z zajęć wychowania fizycznego. W nietypowej oprawie i z odpowiednimi akcesoriami przyciągają jednak więcej uczestników niż te w szkole. – Trzeba przejść cały tor z talerzem cyrkowym na kołku. – Teraz są zawody sportowe a przedtem bawiliśmy się na przykład chustą. Każdy łapie za takie specjalne rączki i można różne zabawy wymyślać – mówią dzieci.

machowa1

Rodzice przyznają, że to dobry sposób na przekonanie najmłodszych do ruchu. – Szuka się czegoś na niedzielę dla dzieci, żeby je wyciągnąć z domu. Dwóch synów konkuruje, starszy na początku mówił, że nuda, ale teraz oboje niecierpliwie czekają na szczudła. – Jestem dziś pierwszy raz, ale jest naprawdę świetnie. Dzieci są zadowolone, nawet te małe dają radę i nie chcą do domu wracać – komentują rodzice.

Kolejne bezpłatne zabawy z animatorem już w najbliższą niedzielę – 13 sierpnia w Dolinie Pstrąga w Machowej. Początek o godzinie 15.00, organizatorzy zapowiadają wielką wojnę balonową. Jeszcze tego dnia też koncert zespołu Folk i Dja SID-a. To od 18.00.

Posłuchaj relacji:

 

Patrycja Wolnik