Zbylitowska Góra: Dożynki Gminy Tarnów już w ten weekend

 

Varius Manx już w ten weekend w Zbylitowskiej Górze. Wielkimi krokami zbliżają się dwudniowe Dożynki Gminy Tarnów. Sobota to dzień pokazów jazdy konnej i łucznictwa, ale też biesiady tanecznej z zespołem Folkers. W niedzielę oficjalna część. Reprezentacje niemal wszystkich miejscowości Gminy Tarnów zgłosiły swoje wieńce do konkursu.

Na scenie koncerty Świerczkowiaków, Muzyków Filharmonii Krakowskiej Passionart i The Seeds, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. – Specjalnie na dożynki przyjeżdżają do nas też Czikosze z Węgier – mówi Grzegorz Kozioł, wójt Gminy Tarnów. – Będzie pokaz jazdy tych jeźdźców. Warto o nich wspomnieć, bo każde państwo ma jakąś swoją tradycję. W przypadku Polski jest to husaria. W przypadku Węgier też mówimy o jeździectwie, ale są to czikosze.

Zespół zagra o godzinie 20.30. – Taka niesamowita niespodzianka, której nie zamieściliśmy na banerach, to przygotowany specjalnie po koncercie Varius Manx pokaz sztucznych ogni, już od lat niewidzianych w naszej gminie – mówiła Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów

Dożynki rozpoczną się w sobotę – 12 sierpnia, od 17.30 pokazy na stadionie w Zbylitowskiej Górze. Niedzielne obchody od 14.00, rozpoczną się Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Później moc atrakcji na stadionie – między innymi wesołe miasteczko, lot balonem, degustacje domowych wypieków czy dań z dziczyzny.

Posłuchaj Grzegorza Kozioła:

Posłuchaj Anny Pieczarki:

 

Patrycja Wolnik