Ochotnica Dolna: Mordercze biegi w Gorcach

 

 

Macie jeszcze szansę na wypróbowanie swoich sił w ultramaratonie po Gorcach. Na stronie internetowej Gorce Ultra Trail trwają zapisy. Już teraz wiadomo, że impreza zgromadzi co najmniej 600 zawodników z 17 krajów.

Ci najlepsi zmierzą się na liczącej 102 kilometry trasie. Pozostałe dystanse to 80, 40 i 20 kilometrów. W Ochotnicy Dolnej brakuje już miejsc noclegowych. Wszystkie zostały zarezerwowane na czas imprezy.

Wszystkie kwatery są już wykupione, nie ma miejsc noclegowych. Pozostali zawodnicy, którzy chcą się zapisać kwaterują się w sąsiednich miejscowościach. To niebywałe, wyjątkowe wydarzenie. Cieszymy się, bo Ochotnica będzie rozsławiona w państwach Europy, w Azji  i w Ameryce – mówił w porannej rozmowie RDN Nowy Sącz Stanisław Jurkowski, wójt gminy Ochotnica Dolna.

Impreza rozpocznie się w piątek (11 sierpnia) i potrwa do niedzieli. Bieg na najdłuższym dystansie wystartuje o godzinie 4.00 w sobotę, z Ochotnicy Dolnej. Będzie prowadził przez najpiękniejsze zakątki Gorców i najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego, Mogielicę.

Żeby się zapisać wystarczy wejść na stronę biegu i wypełnić specjalny formularz. Biegacze będą mogli także dołączyć do imprezy w dniu zawodów. RDN Nowy Sącz patronuje imprezie.

Posłuchaj Stanisława Jurkowskiego:

Krystyna Pasek