Szerzyny: Bp Czesław Stanula Honorowym Obywatelem Gminy [ZDJECIA]

 

Biskup Czesław Stanula otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Szerzyny. To pierwsze takie wyróżnienie w historii. Pracujący w Brazylii kapłan osobiście odebrał przyznany tytuł, podczas uroczystej sesji Rady Gminy Szerzyny.

-Nigdy nie zapomniałem o Szerzynach, a mieszkańcy o mnie – podkreśla bp Czesław Stanula. -Pól wieku jestem poza Polską i tubylcy nie zapominają o mnie. A ja również miło wspominam miejsce z którego się wyszło. Niejednokrotnie podkreślam ten fakt będą w wielu państwach Ameryki Południowej czy Środkowej.

Czesław Stanula pochodzący z Szerzyn Redemptorysta, jest biskupem seniorem diecezji Itabuna w Brazylii. -To człowiek wybitny i ambasador Szerzyn na całym świecie – uważa Grzegorz Gotfryd, wójt Szerzyn. -Kapłan jest pierwszym uhonorowanym w historii samorządu. Osoba ta jest wybitna i wyjątkowa. Skromny człowiek, wybitny biskup i prosty kapłan. On nigdy nie utracił kontaktu ze swoją rodziną, znajomymi i miejscem swoich urodzin – dodaje.

Uroczystości nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Szerzyny zakończył koncert Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod dyrekcją ks. Przemysława Pasternaka.

Posłuchaj bpa Czesława Stanuli

Posłuchaj Grzegorz Gotfryda

Grzegorz Golec