Nowy Sącz: 6. urodziny radia z Agnieszką Chylińską i dobrą zabawą [ZDJĘCIA]

 

Kilka tysięcy osób bawiło się na koncercie przygotowanym z okazji jubileuszu Radia RDN Nowy Sącz. Na nowosądeckim rynku nie zabrakło znakomitej muzyki, zabaw, konkursów, pokazów i poczęstunku. Po godz. 20 trudno było szukać wolnego miejsca pod sceną, kiedy wraz z zespołem pojawiła się na niej… Agnieszka Chylińska.

 

Zabawa z naszym radiem rozpoczęła się już o godz. 15 (czytaj: 6. urodziny Radia RDN Nowy Sącz), od wielu rodzinnych atrakcji. Była dmuchana zjeżdżalnia, pokazy, zabawy i wiele smakołyków (lody, popcorn, wata cukrowa) nie tylko dla dzieci, a obok tego zbiórka pieniędzy na operację ciężko chorej Anety Hejmej. W trakcie imprezy mogliście też poznać lepiej naszą radiową maskotkę, owieczkę Agusię oraz nasza redakcję.

dsc_4192

W niedzielny wieczór przede wszystkim zafundowaliśmy naszym słuchaczom podróż przez wszystkie style muzyczne. Dawkę energii zagwarantowała swoim występem niezawodna Agnieszka Chylińska, która nie po raz pierwszy była gwiazdą wielkiego święta radiowców. Podczas występu wspominała swoją ostatnią wizytę na sądeckim rynku.

Na scenie pod ratuszem zaprezentował się też zespół Redford grający rock alternatywny. Zagrała też grupa Cherry Cat in Italy, która wykonuje mieszankę jazzu, folku, funky rocka i muzyki eksperymentalnej. Pojawił się też rap za sprawą naszego  radiowego kolegi Krzysztofa Niedzielana, który po godzinach pracy tworzy hip-hopowe kawałki.

dsc_3852

Zaśpiewał nam też obiecujący wokalista Adam Stachowiak, który zyskał popularność dzięki programowi The Voice Of Poland. Po jego występie utworzyła się kilkusetosobowa kolejka dziewczyn po autograf. Adam złożył nam też specjalne muzyczne życzenia…

Szansę na wokalny popis miała także nasza słuchaczka Joanna Buchcic, która wygrała konkurs na support Agnieszki Chylińskiej.

 

RDN Nowy Sącz- to stacja, która nigdy się nie zatrzymuje. Jej przyszłość upłynie pod znakiem kolejnych nowości – mówił podczas koncertu dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Jacek Miszczak.

Życzeń i ciepłych słów nie szczędzili nam nasi słuchacze, którzy wypełnili po brzegi sądecki rynek…

 

Janusz Bobrek, Krystyna Pasek
fot. Janusz Bobrek