Koszyce Małe: Kilka tysięcy maniaków pomagania na koncercie Agnieszki Chylińskiej i Baciarów [ZDJĘCIA]

 

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w piątej Manii Pomagania. Nie przeszkodziła im nawet ulewa która przeszła nad stadionem w Koszycach Małych. Na scenie muzycznej zaprezentowały się zespoły Baciary oraz The Seeds, a gwiazdą wieczoru była Agnieszka Chylińska.

Imprezę rozpoczął jednak mecz piłkarski pomiędzy przedstawicielami radia RDN Małopolska, a samorządowcami z gminy Tarnów. -Spotkanie rozgrywane było w czasie intensywnego deszczu – mówi kapitan drużyny radiowców Rafał Huszno. -Byliśmy bardzo przemoknięci, mimo tego graliśmy ambitnie i byliśmy o krok od wygranej. Mimo tego remis 4:4 trzeba uznać za wynik sprawiedliwy.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na występy muzyczne. Na początek zagrał zespół Baciary, prezentując swoje największe przeboje. -Gdybyśmy ich nie zagrali, ludzie byliby zawiedzeni – podkreśla lider zespołu Janusz Body. -Na koncertach gramy to co lubią ludzie. Jakby nie zabrzmiały przeboje „Jak się bawią ludzie” czy „Siedem czerwonych róż”, to mogliby powiedzieć że nie grają Baciary, ino inny zespół.

Dla tysięcy osób które przybyły na boisko w Koszycach Małych celem była dobra zabawa, ale przede wszystkim pomoc. -Chcemy wesprzeć niepełnosprawne dzieci, a przy okazji posłuchać dobrej muzyki. Powinno być organizowanych więcej koncertów. Przyszliśmy aby zobaczyć Baciarów, a przy okazji zostajemy na Agnieszce Chylińskiej – mówią widzowie koncertu.

Na scenie przed gwiazdą wieczoru zaprezentował się zespól The Seeds, prezentując covery polskich i zagranicznych przebojów. Była również aukcja przedmiotów sportowych oraz muzycznych. Można było wylicytować piłkę z autografem Bartosza Kapustki, koszulki reprezentacji Polski czy też najnowsze płyty Agnieszki Chylińskiej z autografami.

Na finał piątej Manii Pomagania w Koszycach Małych wystąpiła Agnieszka Chylińska.

W tegorocznej Manii Pomagania zbierane były pieniądze dla Gabrysi, Ani oraz Piotrusia. Organizatorami imprezy byli Samorząd Gminy Tarnów oraz radio RDN Małopolska.

Posłuchaj wypowiedzi po meczu

Posłuchaj Janusza Body

Posłuchaj uczestników koncertu

Grzegorz Golec

Fot.: Adrian Bubisz