Tarnów: Główna uroczystość odpustowa w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej

 

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – 16 lipca, główna uroczystość odpustowa w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie. To ostatni dzień tygodniowego odpustu, który będzie przebiegał pod hasłem: ‚Szkaplerz święty noś, na różańcu proś’. W tym roku te uroczystości maja szczególny charakter ponieważ obchodzimy 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Jak przypomniał ks. Piotr Mamak, proboszcz i kustosz sanktuarium, w całej Portugalii ogromnym nabożeństwem cieszy się nabożeństwo do MB Szkaplerznej. – Maryja daje nam narzędzia do zdobycia nieba – dodaje ks. Mamak.

– To jest Różaniec i to jest Szkaplerz, te narzędzia rzeczywiście przynoszą dobre owoce, bo kiedy rozmawiałem z Karmelitami na temat Szkaplerza Świętego, to powiedzieli, że nie wyrabiają z jego produkcją na całą Polskę, co bardzo cieszy. To też daję nam mocną możliwość refleksji, uważam, że to jest też znak na nasze czasy – dodaje proboszcz.

W niedzielę w kościele na Burku o 9.00 na modlitwie spotka się Odnowa w Duchu św., o 15.30 motocykliści z Tarnowa i okolic. O 18.30 będzie nowenna z odczytaniem próśb oraz procesja różańcowa ulicami miasta do kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej przy ul. Gumniskiej 24 zakończona uroczystą sumą odpustową pod przewodnictwem bpa Andrzeja Jeża. Na tej Eucharystii spotka się Bractwo Szkaplerza Świętego, Róże Żywego Różańca, III Zakon św. Franciszka oraz przewodnicy PTKK.

Ta uroczystość w niedzielę od 18.30 będzie transmitowana przez radio RDN.

Posłuchaj Piotra Mamaka:

 

Ewa Biedroń