Nieciecza: Startują rozgrywki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy

 

Dla zespołu Bruk Bet Termaliki Nieciecza będzie to trzeci sezon wśród najlepszych polskich drużyn. W przerwie między rozgrywkami doszło do zmiany trenera, odeszło również dziewięciu piłkarzy, a od nowego sezonu grać będzie pięciu nowych. Środkowy pomocnik Łukasz Piątek uważa, że ważne będzie zdobywanie punktów od samego startu ligi.

– Każde miejsce na boisku jest ważne bo jesteśmy odpowiedzialni za swoją strefę. Oczywiście, będziemy w każdym meczu grać o zwycięstwo. Nie zawsze jednak uda się wygrać trzema bramkami, czasami będzie to tylko jedna, ale ważne, żeby te zwycięstwa były – mówi pomocnik.

Za zdobywanie bramek będzie odpowiedzialny Bartosz Śpiączka. Nie ważne jak wysoko będziemy wygrywać, byle tylko punkty trafiały na nasze konto – uważa nowy napastnik zespołu z Niecieczy.

Wygrywajmy nawet po 1:0 ale wygrywajmy. To jest najważniejsze a nie to, że wygramy jeden mecz 4:0 a resztę będziemy przegrywać. Ja będę starał się strzelać jak najwięcej bramek, ale najważniejsze jest to, żeby zostawić serce na tym boisku, bo wtedy będzie dobry wynik – dodaje Śpiączka.

Pierwszy pojedynek piłkarze Bruk Bet Termaliki Nieciecza rozegrają w najbliższą niedzielę o godzinie 15.30. Na własnym stadionie podejmować będą drużynę wicemistrza Polski Jagielloni Białystok.

Posłuchaj Łukasza Piątki:

Posłuchaj Bartosza Śpiączki:

 

Grzegorz Golec