Tarnów: Stadion Miejski z szansami na ekstraligową licencję

 

Przedstawiciele władz najlepszej ligi świata spotkały się z prezesem tarnowskiej spółki żużlowej oraz z władzami miasta. Prezydent zapewnia, że nowy obiekt w Tarnowie – Mościcach powstanie do 2020 roku. Przekonuje też, że w budżecie miasta na przyszłe lata ma zabezpieczone ponad 40 milionów złotych na ten cel. Zdaniem prezesa PGE Ekstraligi Żużlowej Wojciecha Stępniewskiego, takie zapewnienia pozwalają na udzielenie licencji z odstępstwami.

– W przypadku kiedy będą realne zapewnienia miasta, że taki obiekt lada chwila powstanie i zobaczymy, że jest przetarg na projekt lub realizację budowy, to zaufanie ze strony komisji licencyjnej Polskiego Związku Motorowego i władz PGE Ekstraligi będzie duże. Wtedy będzie można przyznać licencję warunkową i dopuścić stadion do rozgrywania spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. W taki przypadku musimy iść na pewne kompromisy – mówi Stępniewski.

Plany tarnowskiego magistratu zakładają, że na stadionie nadal swoje pojedynki rozgrywać będą piłkarze oraz żużlowcy. – Takie rozwiązanie wymaga ustępstw – uważa prezes spółki żużlowej Unia Tarnów, Łukasz Sady.

Idąc na taki kompromis, klub żużlowy będąc w przyszłości w najwyższej klasie rozgrywkowej, będzie musiał posiadać jakąś formę pierwszeństwa co do tego obiektu. Druga rzecz jaka jest w tym momencie istotna, to konieczność rezygnacji z budowy podgrzewanej murawy piłkarskiej – dodaje prezes Unii Tarnów.

Obecnie drużyna żużlowa z Tarnowa jest liderem Nice Pierwszej Ligi z dużymi szansami na awans.

Posłuchaj Wojciecha Stępniewskiego:

Posłuchaj Łukasza Sadego:

Grzegorz Golec