Tarnów: Słuchacz pyta czy to chodnik czy zarośnięty chwastami ogródek – interwencja RDN

 

Pomiędzy ulicą Mościckiego a Zakładami Mechanicznymi w Tarnowie, od strony ekranu akustycznego, znajduje się mocno zaniedbany chodnik. Zdaniem mieszkańców świat o nim zapomniał. W dodatku pomiędzy chwastami zaczynają gromadzić się śmieci.

Ludzie pytają kto za to odpowiada i czy teren przy Mościckiego musi tak wyglądać. – Znajdują się tutaj zdrzewiałe gałązki i chwasty, które zbierają się od kilku lat. Przy ulicy Mościckiego pojawiają się służby miejskie i oczyszczają pas drogowy, ale tym miejscem jeszcze nikt się nie zainteresował – mówi pan Wacław, mieszkaniec ulicy Mościckiego, który prosił o interwencję RDN Małopolska.

Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie zapewnia, że prace związane z oczyszczeniem terenu zostaną podjęte. – Koszenie traw, podkaszanie terenów przy chodnikach oraz pomiędzy chodnikiem a ulicą, to wszystko  jest na bieżąco monitorowane. Zlecenie zostało już przygotowane i wysłane, a teraz czekamy na realizację – dodaje. Krzysztof Kluza zapewnia, że do końca czerwca wszystkie wysokie i trawy powinny zostać usunięte.

Posłuchaj pana Wacława:

Posłuchaj Krzysztofa Kluzy:

 

Krystian Janik