Tarnów: Wreszcie remont mocno zniszczonej hali Tarnovia

 

Po kilkudziesięciu latach oczekiwań będzie remontowana hala sportowa MKS Tarnovia. Najstarszy klub w Tarnowie uzyskał 460 tys. zł. dofinansowania unijnego na modernizację obiektu. 

W rozmowie z RDN Waldemar Urban, prezes MKS Tarnovia podkreślił, że będą to przede wszystkim prace termomodernizacyjne. – Wymiana dachu, wymiana instalacji elektrycznej, grzewczej, ocieplenie ścian. Chcemy jeszcze z własnych środków zrobić remonty ubikacji i szatni – wymienia Waldemar Urban.

O tym, że remont hali przyniesie oszczędności zapewnia wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys. – Budynek po remoncie będzie zużywał zdecydowanie mniej energii i ciepła. Środki zaoszczędzone będzie można przeznaczyć na inne dziedziny rozwoju sportu na terenie miasta i w regionie – tłumaczy.

Remont hali sportowej będzie kosztował ponad milion złotych. Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Do MKS Tarnovii uczęszcza ponad 400 osób do kilku sekcji sportowych. Wiodąca jest piłka nożna.

Posłuchaj Waldemara Urbana:

Posłuchaj Stanisława Sorysa:

 

Małgorzata Miczek-Zabawa