Wygrana piłkarzy Tarnovii na finiszu czwartej ligi [ZDJĘCIA]

Do końca trwała walka o utrzymanie w czwartej lidze małopolskiej. Jeszcze przed 30 kolejką wiadomo było że do tarnowskiej okręgówki spadną Jadowniczanka oraz Sokół Borzęcin. O byt ligowy do końca walczyły drużyny Skalnika Kamionka Wielka, Orkana Szczyrzyc, Klubu Sportowego Tymbark oraz Tarnovii.

Najtrudniejsze zadanie mieli gracze z Kamionki Wielkiej, którzy podejmowali lidera rozgrywek Limanovię. Goście potwierdzili swoją wysoką formę i wygrali 1:0, spychając graczy Skalnika do sądeckiej okręgówki. Klub Sportowy Tymbark pokonał Glinik Gorlice 2:1 i oddalił od siebie widmo spadku. Na nic zdała się wygrana Orkana Szczyrzyc w Drwini z miejscowym GKS-em 1:0, bo swój pojedynek wygrała również Tarnovia. Piłkarze ze Szczyrzyca podzielili los swoich kolegów z Kamionki Wielkiej.

Natomiast zespół Tarnovii w ostatnim spotkaniu rywalizował z ostatnią drużyną ligi Jadowniczanką. Drużyna trenera Wojciecha Gucwy musiała jedynie zremisować, ale to nie zadowalało gospodarzy. W 30 minucie meczu Rafał Kozioł będąc w sytuacji sam na sam otworzył wynik spotkania. Chwilę później taką samą okazję miał Kamil Wilk, jednak futbolówka minęła słupek bramki zespołu z Jadownik. W drugiej połowie w 60 minucie koronkowa akcja Wilk – Kozioł i ten drugi podwyższa wynik na 2:0. Napór gospodarzy trwał, a zespół Jadowniczanki nie mógł oddać strzału z czystej pozycji. W 73 minucie Rafał Zegar wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła i głową pokonał bramkarza Jadowniczanki. Tym samym Tarnovia kończy sezon wygraną z Jadowniczanką 3:0.

-Na początku zjadła nas presja zdobycia choćby punktu, jednak strzelona bramka zrobiła swoje – powiedział po meczu drugi trener Tarnovii Tomasz Mikoś

-Ta porażka i ten mecz był niejako podsumowaniem całego sezonu – mówił po spotkaniu grający trener Jadowniczanki Artur Prokop

W innych pojedynkach Wolania Wola Rzędzińska rozgromiła Bocheński Klub Sportowy 7:0, Barciczanka uległa Popradowi Muszyna 1:2, Sokół Borzęcin przegrał z Lubaniem Maniowy 0:4, a Watra Białka Tatrzańska zremisowała z Popradem Rytro 2:2.

Limanovia o awans do trzeciej ligi powalczy z Wiślanami Jaśkowice, natomiast o klasę niżej spadają Orkan Szczyrzyc, Skalnik Kamionka Wielka, Sokół Borzęcin oraz Jadowniczanka. Ci pierwsi mają jeszcze szanse na pozostanie w gronie czwartoligowców, jednak muszą liczyć na wygraną Limanovii w barażowym dwumeczu.