Tarnowska okręgówka: Rezerwy ekstraklasowca z awansem

 

Poznaliśmy drugi zespół który awansował do czwartej ligi małopolskiej. Również ostatnia kolejka przyniosła rozstrzygnięcia w kwestii spadków do A-klasy.

W grupie pierwszej gdzie kwestia awansu rozstrzygnęła się na kilka kolejek przed końcem sezonu, zaś walka trwała w dolnych rejonach tabeli. Bo właśnie zgodnie z regulaminem rozgrywek do niższej klasy mogło spaść nawet cztery drużyny. O uniknięcie degradacji do końca walczyło osiem zespołów. Szans na to nie miały ekipy Górnika Siedlec oraz Dunajca Mikołajowice. Ostatnia kolejka miała rozstrzygnąć kto dołączy do tej dwójki, bowiem w grze zostawały ekipy Naprzodu Sobolów, Olimpii Bucze, Dunajca Zakliczyn, a także Radłovii, Pagenu Gnojnik czy też Orła Dębno.

W sobotniej ostatniej 26.kolejce Dunajec Mikołajowice remisuje z Olimpią Kąty 4:4, remis w spotkaniu Dunajca Zakliczyn z Olimpią Bucze 1:1, Orzeł Dębno uległ Okocimskiemu Brzesko 0:5, Pagen Gnojnik wygrywa z Naprzodem Sobolów 7:0, Polan Żabno pokonuje Radłovię 4:0, Rylovia lepsza w pojedynku z Górnikiem Siedlec po zwycięstwie 2:0. W ostatnim spotkaniu Strażak Mokrzyska pokonuje Olimpię Wojnicz 3:0.

Oznacza to ze tarnowską okręgówkę opuszczają drużyny Naprzodu Sobolów i Olimpii Bucze. Jednak ci ostatni mają jeszcze cień nadziei na zachowanie bytu ligowego, bowiem czekają na weryfikacje wyniku przegranego pojedynku ze Strażakiem Mokrzyska. Drużyna z Bucza miała zastrzeżenia co do zmiany w 82 minucie i braku zawodnika młodzieżowego na boisku. Wtedy to Olimpia utrzymałaby byt ligowy kosztem drużyny Dunajca Zakliczyn.

Teraz czas na drugą grupę, gdzie spotkania zakończyły się przed godziną. Tu walka o awans do czwartej ligi toczyła się do końcowych minut. Dwie drużyny do końca zachowały szanse na promocję o klasę wyżej. Już w czwartek rozegrano pojedynek w Koszycach Małych, gdzie Victoria pokonała Ciężkowiankę 4:1. W dzisiejszych spotkaniach GKS Gromnik wysoko pokonał Ikara Odporyszów aż 9:2, druga drużyna Bruk Bet Termaliki wygrywa z LKS Nową Jastrząbką 4:0 i tym samym uzyskuje awans do czwartej ligi małopolskiej. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska lepsza w rywalizacji z Łukovią po zwycięstwie 4:2. Dunajec Zbylitowska Góra remisuje z Wisłą Szczucin 1:1, w Śmignie miejscowy Klub Sportowy przegrywa z Tuchovią 0:6. W ostatnim pojedynku w Lisiej Górze, Zorza Zaczarnie wygrywa z LKS Wietrzychowice 5:4.

Awans do czwartej ligi małopolskiej uzyskała druga drużyna Bruk Bet Termaliki Nieciecza, drugie miejsce w tabeli przypadło zespołowi Tuchovii, trzecie zaś GKS-owi Gromnik. Ligę okręgową opuszczają drużyny LKS Wietrzychowice oraz Ikara Odporyszów.

Grzegorz Golec