Tarnów: Najaktywniejsi wolontariusze wyróżnieni

 

Wolontariat powinien być szkołą życia – wiele słów św. Jana Pawła II padło podczas V Gali Wolontariatu „Empatia” w Tarnowie. Młodzi wolontariusze dobrze wiedzą, dlaczego bezinteresownie pracują dla innych.

Jak powiedział św. Jan Paweł II, nie ważne co człowiek posiada, ale ważne, co daje innym. – Możemy się cieszyć z tego, że wykorzystujemy jakoś nasz wolny czas na pomoc drugiej osobie. – Niezapomniane przeżycie. – Daje mi to dużo motywacji, kontakt z drugą osobą i przede wszystkim pomoc innym. – Dużo osób zapisuje się na wolontariat i wciąga się w to – mówią wolontariusze.

empatia2

Nagrodę główną czyli rower dostała wolontariuszka Aleksandra Malec z XVI LO, która w tym roku bezinteresownie przepracowała ponad 200 godzin. Sama wolontariuszka nie ukrywa zaskoczenia, że to właśnie ona została nagrodzona. – Nie spodziewałam się tego, to było dla mnie duże zaskoczenie. Jestem już w wolontariacie 3 lata i daje mi to wielką satysfakcję. Ci, do których uśmiechnęło się szczęście, powinni pomagać tym, którzy go nie otrzymali – mówi Aleksandra Malec.

Wyróżniono także placówki zaangażowane w wolontariat Empatia – mówi Alicja Czerwińska-Franek, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych. – Serduszka są dla placówek oświatowych, a także dla nauczycieli z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych. Mamy taką zasadę, że wybieramy 10 najbardziej zaangażowanych ludzi. W tym roku będzie to 1 serduszko złote, 5 srebrnych i 4 brązowe. To duże wyróżnienie – dodaje.

empatia2017

Podczas gali występowały dzieci z Przedszkola w Filipowicach oraz regionalny chór nauczycielsko-uczniowski z Zakliczyna.

Posłuchaj wolontariuszy:

Posłuchaj Aleksandry Malec:

Posłuchaj Alicji Czerwińskiej-Franek:

 

Agnieszka Kozioł