Nowy Sącz: Projekt stadionu wzbudza emocje

 

Stadion przy Kilińskiego w Nowym Sączu wzbudza wiele emocji. Piłkarze Sandecji awansowali do Lotto Ekstraklasy i władze miasta muszą przystosować trybuny, murawę i zaplecze do norm najwyższej klasy rozgrywkowej. Wszyscy chcą wiedzieć, jak stadion będzie wyglądał za kilka miesięcy.

W sądeckich mediach oraz na portalach społecznościowych pojawiła się wizualizacja stadionu z sugestią, że tak będzie wyglądał wiosną 2018 roku. Projekt przedstawiał kameralny, choć niekoniecznie efektowny obiekt. Okazało się, że kibice którym ta wizja nie przypadła do gustu, mogą odetchnąć z ulgą. Urząd Miasta poinformował, że nie tak będzie wyglądał stadion przy ul. Kilińskiego, bo jest to stara koncepcja. Właściwy projekt ma być przedstawiony do końca czerwca.

Stadion Miejski w Nowym Sączu trzeba przystosować do wymogów Lotto Ekstraklasy. – Chodzi między innymi o podgrzewaną murawę, dostosowanie zaplecza, zadaszenie 1500 miejsc i większą liczbę wejść na stadion – zaznacza Ryszard Nowak prezydent Nowego Sącza.

Nowak już kilka razy mówił, że piłkarze zagrają mecze Ekstraklasy wiosną 2018 roku. Wcześniej skorzystają ze stadionu zastępczego w Mielcu, Niecieczy lub Krakowie.

Posłuchaj relacji:

 

Krzysztof Niedzielan

fot. MOSiR Nowy Sącz – tak wygląda nieaktualna już koncepcja przebudowy stadionu przy ul. Kilińskiego