Tarnów: Niesłyszący z całej Polski na konkursie historycznym

 

Przyjadą z całej Polski, aby się spotkać i podzielić swoją wiedzą. W Tarnowie już dziś i jutro (19-20 maja) odbędzie się XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Historycznej dla niesłyszących i słabosłyszących. Eliminacje z udziałem uczniów i ich opiekunów z różnych ośrodków w naszym kraju rozwijają zainteresowania uczestników, są również doskonałą okazją do integracji.

Jak mówi ks. Damian Migacz, duszpasterz niesłyszących w Tarnowie, takie osoby mają ograniczony kontakt społeczny, szukają kontaktu z ludźmi. – Szukają osób, którym będą umieli niejednokrotnie przemigać nawet swoje problemy. Język migowy jest w niejednym wypadku jedynym sposobem komunikacji, dlatego bardzo szanują kontakt z osobą duchowną, która w jakiś sposób próbuje im wskazać rozwiązania problemów, które dla nich są problemami tu i teraz. Trzeba im pomóc wskazać dobrą, pozytywną przyszłość – zwraca uwagę ks. Damian Migacz.

Konkurs Wiedzy Historycznej, którego tematem są ‚Drogi Polaków do Niepodległości’ odbędzie się w Zespole Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie przy ul. Lippóczy’ego 4. Uroczyste rozpoczęcie o 17.00.

W sobotę drugi dzień zmagań. W programie także wycieczka do Osady Słowiańskiej w Stobiernej. Uczniowie niesłyszący i słabosłyszący zwiedzą również Tarnów.

Posłuchaj ks. Damiana Migacza:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa