Remis Bruk Bet Termaliki w Szczecinie, wygrana mieleckiej Stali

Pierwszy punkt w rundzie finałowej Lotto Ekstraklasy trafił na konto piłkarzy Bruk Bet Termaliki Nieciecza. Środowe spotkania w Nice Pierwszej Lidze przyniosły również pierwsze rozstrzygnięcia dotyczące spadków i awansów.

Podopieczni trenera Marcina Węglewskiego zdobyli punkt w Szczecinie w rywalizacji z Pogonią. W jedenastce meczowej Dariusza Trelę w bramce zastąpił Krzysztof Pilarz, pojawili się również David Guba, Patryk Fryc oraz wychowanek Portowców Krystian Peda. W pierwszej połowie obie drużyny bardziej koncentrowały się na ataku pozycyjnym, oddając niecelne strzały. W drugiej części gospodarzy uzyskali przewagę, którą udokumentowali bramką w 76 minucie. Po dośrodkowaniu Adama Giursko, Dawid Kort z najbliższej odległości pokonał Pilarza. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Pogoni, Vladislavs Gutkovskis otrzymał podanie w pole karne i głową pokonał bramkarza szczecińskiego. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a gracze Bruk Bet Termaliki nadal w tabeli Lotto Ekstraklasy na ósmym miejscu. Kolejne spotkanie rozegrają w poniedziałek na własnym stadionie z kielecką Koroną.

Piłkarze mieleckiej Stali na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Nice Pierwszej Ligi zapewnili sobie utrzymanie. W pojedynku w Legnicy z miejscową Miedzią, podopieczni trenera Zbigniewa Smółki wygrali 2:1. Już do przerwy po golu Szymona Sobczaka prowadzili 1:0. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do przodu i wyrównali. Jednak ostatnie słowo należało do piłkarzy z Podkarpacia, a konkretnie do Aleksandra Koleva, który dzięki celnemu trafieniu, ustalił wynik meczu. Z kolei od wczoraj radość z Nowym Sączu, bo Sandecja oficjalnie powitała się z Lotto Ekstraklasą. Drużynę trenera Radosława Mroczkowskiego nie minie już trzecia w tabeli Chojniczanka. Z kolei mielecka Stal w tabeli Nice Pierwszej Ligi zajmuje dziesiątą lokatę.

Zaległości odrobili piłkarze czwartej ligi małopolskiej. Orkan Szczyrzyc uległ na własnym stadionie piłkarzom GKS Drwinia 1:2. Natomiast w Jadownikach Jadowniczanka pokonała graczy Lubania Maniowy 1:0 i opuściła ostatnie miejsce w tabeli, na rzecz drużyny Orkana.