Tarnovia w finale Pucharu Polski w regionie [ZDJĘCIA]

Tarnovia zmierzy się ze Strażakiem Mokrzyska w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu tarnowskiego. W zaległym spotkaniu gracze trenera Wojciecha Gucwy pokonali w Dąbrowie Tarnowskiej miejscową Dąbrovię 1:0.

Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej tarnowianie zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa. W 52 minucie Tomasz Nytko najwyżej skoczył do piłki po wrzutce z rzutu rożnego. Dziesięć minut później goście stracili Rafała Kozioła, którzy otrzymał czerwoną kartkę po uderzeniu rywala. Mimo to gospodarze nie potrafili skutecznie wykorzystać i spotkanie zakończyło się wygraną czwartoligowca.

-Zawsze pojedynki z Dąbrovią były bardzo zacięte – podkreśla grający drugi trener Tomasz Mikoś

Mimo porażki zadowolony z gry swojej drużyny był trener Dąbrovii Tomasz Juszczyk

Finałowe spotkanie rozegrane zostanie 24 maja w Mokrzyskach. Wtedy to o 17:30 miejscowy Strażak zmierzy się z Tarnovią.