Nowy Sącz: Sandecja zagra w Lotto Ekstraklasie!

 

Nowy Sącz może świętować! Sandecja już na pewno zagra w piłkarskiej Lotto Ekstraklasie. Wygrana ze Zniczem Pruszków i inne wyniki 31. kolejki piłkarskiej I ligi dają już taką gwarancję, choć do końca sezonu zostały 3 mecze.

 – Marzenia spełniają się – mówił w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz prezes klubu Andrzej Danek. Kiedy piłkarze Sandecji dowiedzieli się o korzystnych wynikach środowych meczów, zrobili prezesowi miłą niespodziankę.

Oglądaliśmy wraz z trenerem Radosławem Mroczkowskim mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań, kiedy cała drużyna z pozostałymi członkami sztabu szkoleniowego odwiedziła nas w restauracji. Zaśpiewali: „Sto lat!” i wszyscy bardzo cieszyliśmy się z takiego obrotu spraw – powiedział Andrzej Danek, poranny gość RDN Nowy Sącz.

Prezes spotkał się ze szkoleniowcem nie bez powodu. Mroczkowski jest kuszony przez kluby z Lotto Ekstraklasy. Zainteresowana jest między innymi Jagiellonia Białystok, walcząca o mistrzostwo Polski. – Wiem o tym i dlatego rozmawialiśmy. Trener obiecał, że w przypadku awansu zostanie w Sandecji. Myślę, że dotrzyma słowa, choć kontraktu jeszcze nie podpisał – zaznaczył Danek.
danek
Sandecja ostatni mecz w sezonie 2016/2017 ma rozegrać w niedzielę 4 czerwca, na wyjeździe z Miedzią Legnica. Prezes Biało-czarnych chce przełożyć spotkanie na sobotę 3 czerwca, by w niedzielę w Nowym Sączu wszyscy mogli fetować historyczny sukces piłkarzy.

Dodajmy, że swoje mecze przegrali najgroźniejsi rywale Sandecji – Olimpia Grudziądz, GKS Katowice, ale też inne zespoły walczące o awans, czyli Miedź Legnica i Podbeskidzie Bielsko Biała. Biało-czarni na 3 kolejki przed końcem sezonu są na pierwszym miejscu w I lidze z przewagą 7 punktów nad Zagłębiem Sosnowiec i 9 nad Chojniczanką Chojnice. Do zdobycia zostało 9 oczek.

Wiadomo już, że Chojniczanka Sandecji nie przeskoczy, bo nawet przy równej liczbie punktów na koniec sezonu, ma gorszy bilans spotkań bezpośrednich. Do Lotto Ekstraklasy wchodzą dwie najlepsze drużyny I ligi. Historyczny sukces sądeckiego futbolu stał się faktem!

Posłuchaj Andrzeja Danka:

Krzysztof Niedzielan