Tarnów: Misyjne Święto Dzieci pod patronatem RDN

 

Będzie przeprawa przez afrykański busz, noszenie miski na głowie, a także skakanie na kangurze czy oswajanie lwa i żyrafy – m.in. takie atrakcje przygotowano podczas Misyjnego Święta Dzieci. Odbędzie się ono pod patronatem Radia RDN w najbliższą niedzielę w Tarnowie.

Główną atrakcją będzie udział w konkurencjach, będzie można zdobyć sprawności do „Indeksu małego misjonarza”.

Misyjne Święto Dzieci to okazja, by najmłodsi dowiedzieli się jak wygląda życie ich rówieśników w krajach misyjnych – mówi ks. Piotr Boraca asystent kościelny Inicjatywy Młodzi Misjom. – Brak szkół, ciągły głód, brak szpitali, czystej wody i jedzenia to m.in. przyczyny chorób i śmierci wielu dzieci w krajach misyjnych. Dlatego bardzo potrzeba naszego misyjnego zaangażowania – dodaje.

Uczestników odwiedzą dwie misjonarki, które podzielą się swoimi doświadczeniami posługi w szpitalu w samym środku buszu. Już po raz trzeci odbędzie się także Godzina Misyjnych Talentów.

Misyjne Święto Dzieci odbędzie się w niedzielę na terenie Muzeum Etnograficznego w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 10 od godziny 15.00. Na to wydarzenie zaproszone są dzieci z Tarnowa, okolic i z całej diecezji.

Posłuchaj ks. Piotra Boracy:

 

mzd-2017

 

Ewa Biedroń