Bruk Bet Termalica zagra o honor w Szczecinie, Stal Mielec w Legnicy

 

Dziś piłkarska środa w regionie tarnowskim i nie tylko. O punkty walczyć będą drużyny z grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. W Nice Polskiej Lidze Piłkarskiej – mielecka Stal szukać będzie potrzebnych punktów do utrzymania na tym szczeblu. W regionie natomiast zaległości odrobią piłkarze czwartej ligi małopolskiej, a także rozegrany zostanie półfinał Pucharu Polski.

 

Piłkarze Bruk Bet Termaliki Nieciecza po trzech porażkach w rundzie finałowej grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy, tym razem zagrają w Szczecinie z miejscową Pogonią. Dla zespołu z Małopolski będzie to walka o przełamanie złej passy oraz pierwsze punkty. -Dotychczas rywalizowaliśmy z dobrymi markami piłkarskimi – uważa trener Marcin Węglewski

Portowcy w tym roku nie walczą o triumf w Lotto Ekstraklasie, ani włączenie się do rozgrywek europejskich pucharów i mają tyle samo punktów, co zespół z Niecieczy. Dzisiejsze spotkanie w Szczecinie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Piłkarze mieleckiej Stali nadal nie są pewni utrzymania w Nice Pierwszej Lidze. Do tego brakuje im kilku punktów. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki po raz kolejny zagrają na wyjeździe – tym razem w Legnicy z miejscową Miedzią. -Chcemy sprawić niespodziankę na Dolnym Śląsku – podkreśla obrońca Stali Krzysztof Kiercz

Spotkanie w Legnicy rozpocznie się dziś o godzinie 19.

Z kolei piłkarze czwartej ligi małopolskiej odrobią zaległości. W Szczyrzycu Orkan podejmie drużynę GKS Drwinia, a w Jadownikach Jadowniczanka będzie walczyć o punkty z Lubaniem Maniowy. Początek rywalizacji na obu stadionach o godzinie 18.

Natomiast w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrany zostanie półfinałowy pojedynek Pucharu Polski na szczeblu okręgu tarnowskiego. Miejscowa Dąbrovia zmierzy się z Tarnovią. Szósta drużyna tarnowskiej okręgówki nie jest bez szans w rywalizacji z czwartoligowcem, bo rozgrywki pucharowe już wielokrotnie przynosiły nam niespodzianki. Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 17:30.

Grzegorz Golec