Nowy Sącz: Sandecja nie do zatrzymania! [ZDJĘCIA]

 

8 zwycięstwo z rzędu udziałem piłkarzy z Nowego Sącza, którzy są już jedną nogą w Lotto Ekstraklasie. Biało-czarni pokonali 5:2 Znicz Pruszków i dalej są zdecydowanymi liderami I ligi. Do końca sezonu pozostały już tylko 3 mecze.

Walczący o utrzymanie w I lidze Znicz okazał się wymagającym rywalem i jako pierwszy strzelił bramkę. Michal Piter-Bucko zagrał ręką w polu karnym, a z jedenastego metra pewnie uderzył Adrian Paluchowski. Goście mogli prowadzić nawet 3:0, ale Maksymilian Banaszewski i Adrian Paluchowski zmarnowali dobre okazje.

Sandecja otrząsnęła się i jeszcze przed przerwą zdobyła dwa gole. Najpierw w 39. minucie Wojciech Trochim dostał podanie od Bartłomieja Kasprzaka, zwodem minął rywali i strzelił z precyzją, przy odrobinie szczęścia. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Gol na 2:1 to efekt ostrzeliwania bramki Znicza Pruszków w 44. minucie potyczki. Piotr Misztal obronił uderzenia Mateusza Wdowiaka, Adriana Danka i Bartłomieja Dudzica, ale przy próbie Lukasa Kubana już skapitulował, popełniając przy tym błąd.

Po zmianie stron dominowała już Sandecja, strzelając 3 bramki. Najpierw w 63. minucie Lukas Kuban asystował przy główce Michała Gałeckiego, następnie w 78. minucie Filip Piszczek wyłożył piłkę, jak na tacy Kamilowi Słabemu, który z bliska kopnął do odkrytej bramki. Dużo frajdy miał Adrian Basta. Rodowity Sądeczanin zimą wrócił w rodzinne strony, by odbudować się po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją (poprzednio grał w Górniku Łęczna). Obrońca trafił do siatki w 86. minucie spotkania, dobijając precyzyjnie strzał Bartłomieja Dudzica. Wynik ustalił w 90. minucie Adrian Paluchowski, wykorzystując sytuację sam na sam.

Posłuchaj relacji:

Sandecja Nowy Sącz – Znicz Pruszków 5:2 (2:1)
0:1 – Adrian Paluchowski 21′
1:1 – Wojciech Trochim 39′
2:1 – Lukas Kuban 44′
3:1 – Michał Gałecki 63′
4:1 – Kamil Słaby 78′
5:1 – Adrian Basta 86′
5:2 – Adrian Paluchowski 90′

Składy:

Sandecja: Łukasz Radliński – Lukas Kuban, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Kamil Słaby – Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak (54′ Michał Gałecki) – Mateusz Wdowiak (76′ Adrian Basta), Wojciech Trochim, Adrian Danek (46′ Filip Piszczek) – Bartłomiej Dudzic.

Znicz: Piotr Misztal – Damian Jakubik, Maciej Mysiak, Grzegorz Janiszewski, Marcin Rackiewicz – Aleksander Jagiełło (67′ Mateusz Stryjewski), Maciej Machalski, Andrzej Niewulis (58′ Mateusz Długołęcki), Maksymilian Banaszewski (86′ Adrian Grabowski) – Przemysław Kita, Adrian Paluchowski.

Żółte kartki: Kasprzak (Sandecja) oraz Jakubiak, Niewulis, Machalski, Mysiak, Janiszewski (Znicz).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Widzów: 2994.

Krzysztof Niedzielan